Gönderen Konu: EKAT BELGESİ NEDİR NASIL ALINIR ?  (Okunma sayısı 34945 defa)

0 Üye ve 10 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı YasinERDOĞAN

• MESAJLI ÜYE
  • **
Ynt: EKAT BELGESİ NEDİR NASIL ALINIR ?
« Yanıtla #8 : 30 Mayıs 2013, 01:36:33 »
Merhaba Ben Ankara'dan 154 KW EKAT Belgesi ALmak İstiyorum  Seyehat Engelim yok  Bu belgenin Ücretini karsıLayabiLirim .   Bana Yardımcı olabilecek şirket Arıyorum .  0545 770 70 76  Ankara

Çevrimdışı şahin

• MESAJLI ÜYE
  • **
« Yanıtla #7 : 13 Şubat 2013, 20:21:03 »
slm arkadaşlar 154KV ekat belgesi almak istiyorum.kurs ücretini vericem,kursa göndericek şirket arıyorum.yardımcı olursanız sevinirim

Çevrimdışı KAYA YAPI GRUP

• KIDEMLİ ÜYE
« Yanıtla #6 : 11 Şubat 2013, 14:46:35 »
"ACİL"
TEDAŞ BÜNYESİNDE ŞANLIURFA İLİ VİRANŞEHİR VE CEYLANPINAR İLÇELERİ ARIZA ONARIM VE BAKIM İŞİNDE ÇALIŞACAK EKAT BELGELİ ELEMANLAR ARANMAKTADIR. İRTİBAT İÇİN 0 532 509 22 17 NOLU TELEFONUN ARANMASI RİCA OLUNUR.

Çevrimdışı cihanakar

• MESAJLI ÜYE
  • **
« Yanıtla #5 : 25 Aralık 2012, 17:20:35 »
slm arkadaşlar 154KV ekat belgesi almak istiyorum.kurs ücretini vericem,kursa göndericek şirket arıyorum.yardımcı olursanız sevinirim

Çevrimiçi Bekir ÜSTÜNDAĞ

• TRAFO İŞLETME UZMAN TEKNİSYENİ TEİAŞ/ANTALYA
  • Admin
    • Bekpa
« Yanıtla #4 : 06 Eylül 2011, 12:30:04 »
Ekat belgesini kişisel olarak alamazsınız mutlaka bir firma kontenjanından gitmelisiniz. kursu başarıyla bitirirseniz teiaş veya tedaş gibi kurumlarda staj yapmanız gerekiyor staj sonunda sözlü imtihandan sonra bu belgeyi alabilirsiniz. Staj yapabilmeniz için teiaş veya tedaş taşeron firmaları size staj yaptırabilir.
« Son Düzenleme: 20 Ocak 2013, 12:32:00 Gönderen: Bekir ÜSTÜNDAĞ »

Çevrimiçi Bekir ÜSTÜNDAĞ

• Admin
    • Bekpa
« Yanıtla #3 : 19 Ağustos 2011, 20:50:52 »
SLM ARKADASLAR BEN EKAT BELGESİNİ ALMAK İSTİYORUM BNA YARDIMCI OLURMUSUNUZ

İlker bey EML veya MYO Elektrik bölümü mezunuysanız TEİAŞ EÜAŞ veya TEDAŞ da taşeron firmalarda görev almak istiyorsanız Taşeron firmalara müracaat etmeniz gerekecek. Eleman ihtiyaçları varsa sizi EKAT belgesi almanız için ilgili eğitim merkezlerine gönderirler ve masrafını size sözleşme imzalatarak karşilarlar. Genelde ekat belgeli eleman ararlar. Bazı firmalar 3000 TL ye kadar masrafı siz karşılarsanız egitim merkezlerine sizi gönderebililer. Yukarıdaki mesajı tam olarak okuyun ve Forumda iş arayanlar bölümünde bu firmaların yetkililerinin telefonları var onlarla bir görüşme yapın sanırım sizi daha iyi bilgilendirirler siz yinede ya nasip deyin bi arayın.

Çevrimdışı ilker

• MESAJLI ÜYE
  • **
« Yanıtla #2 : 19 Ağustos 2011, 18:25:29 »
SLM ARKADASLAR BEN EKAT BELGESİNİ ALMAK İSTİYORUM BNA YARDIMCI OLURMUSUNUZ

Çevrimiçi Bekir ÜSTÜNDAĞ

• Admin
    • Bekpa
EKAT BELGESİ NEDİR NASIL ALINIR ?
« Yanıtla #1 : 23 Kasım 2009, 00:15:43 »

1_Elektrik Kuvvetli Akım Tesislerince Çalışma Yetki Belgesi ( E.K.A.T ) Hangi kuruluşlar tarafından verilir?

Bu belge,34/5KV ve 154 KV olarak Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi. ( T.E.İ.A.Ş. ) tarafından,34/5KV olarak Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi. ( T.E.D.A.Ş. ) tarafından,bu kuruluşların ilgili eğitim merkezlerinde verilmektedir.

2_E.K.A.T belgesini kimler alabilir?
E.K.A.T belgesini;
a- Bir çıraklık eğitim merkezinin elktrik bölümünden (Şimdilerde buraların yeni adı Mesleki Eğitim merkezi olarak anılıyor) ustalık belgesi almış olanlar,
b- Meslek Lisesi Elektrik bölümü Mezunları,
c- Meslek Yüksek Okulu Elektrik/Elektrik-Elektonik bölümü mezunları,
d- Mühendislik fakültelerinin Elektrik/Elektrik Elektronik bölümlerinden mezun olanlar
alabilirdi.
Fakülte mezunlarının bu belgeyi alma zorunluluğu yoktur.

3_E.K.A.T belgesini alabilmek için nekadar ödemeliyim?
34/5 kv'a kadar yemek ve konaklama dahil 2500 tl,yemek ve konaklama hariç ......TL
154kv için,yemek ve konaklama dahil 3000 tl,yemek ve konaklama hariç .......TL

4_E.K.A.T belgesini alabilmek için,bireysel başvuru yapılabilirmi?

Evet yapıla bilir fakat,açılan kurslar dönemlik olduğu için öncelik işletmelere aittir.Kontenjan boşluğunda bireysel olarakta eğitim alına bilir.

5_E.K.A.T belgesi alınırken sınavlar nasıl ve şartları nasıldır?
E.K.A.T belgesi alınırken,yazılı ve sözlü sınav olmak üzere iki sınav düzenlenir.
Bu sınavların yazılı olanından,100 üzeinden 70 puan alınmalı ve sözlü sınavda yeterlilik derecesi kesinleşmelidir.Aksi halde egitimden başarısız olup,tekrar sınav hakkı verilmeyecektir.

6_E.K.A.T belgesinin avantajları nelerdir?
E.K.A.T belgesi olmadan,Elektrik Kuvvetli Akım Tesislerinde Çalışılamayacağı için bu belge sayesinde bu tarz yerlerde çalışmaya hak kazanılır ve alınan eğitim doğrultusunda bilinçli olarak çalışma sağlanır.

7_E.K.A.T belgesi alındığı tarihten itibaren,kaç yılda bir yenilenir?
E.K.A.T belgesi özel kuruluşlarda çalışanlar için,bir defaya mahsus olmak üzere 5 yıl bitiminden sonra tekrar sınava tabi tutulmadan yenilenir.
Resmi kuruluşlar için yenileme işlemine gerek yoktur.

« Son Düzenleme: 01 Haziran 2012, 02:39:06 Gönderen: Bekir ÜSTÜNDAĞ »

TEK ENERJİ FORUM